top of page

Dit is hoeveel Nederlandse Miljonairs erbij zijn gekomen dit jaar

In het kort

  • Het aantal Nederlandse miljonairs steeg in 2025 met 2,5% naar 343.000, terwijl hun gezamenlijke vermogen groeide naar circa 783 miljard euro.

  • Economische groei, stijgende inkomens en hogere beurskoersen zorgden ervoor dat vermogende huishoudens gemiddeld rijker werden.

  • Wereldwijd bereikte het aantal miljonairs een recordniveau, maar de groei voedt ook het debat over toenemende vermogensongelijkheid.


Nederland krijgt er steeds meer miljonairs bij. Uit nieuw onderzoek van adviesbureau Capgemini blijkt dat het aantal Nederlandse miljonairs vorig jaar is gestegen tot 343.000. Dat is een toename van 2,5% ten opzichte van 2024.


Niet alleen het aantal vermogende Nederlanders groeide, ook hun gezamenlijke vermogen nam duidelijk toe. Samen bezitten zij inmiddels 909,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 783 miljard euro. Dat is 3,8% meer dan een jaar eerder.


Sterkere economie helpt vermogens groeien

Volgens Capgemini profiteerden Nederlandse miljonairs van een combinatie van gunstige economische factoren. De Nederlandse economie groeide met 1,9%, inkomens stegen en de aandelenmarkt herstelde verder. Vooral dat laatste is belangrijk, omdat veel vermogende huishoudens een groot deel van hun vermogen in beleggingen hebben zitten.


Feadship Boten in Amsterdam

Bron: Feadship


Wanneer beurskoersen stijgen, groeit het vermogen van miljonairs vaak sneller dan dat van huishoudens zonder grote beleggingsportefeuille. Dat verklaart waarom het gezamenlijke vermogen sterker toenam dan het aantal miljonairs zelf. De rijken werden dus niet alleen talrijker, maar gemiddeld ook rijker.


Wereldwijd recordaantal miljonairs

Ook wereldwijd nam het aantal miljonairs fors toe. Volgens het onderzoek zijn er nu 25,3 miljoen mensen met een vermogen van minstens 1 miljoen dollar. Dat is 7,9% meer dan een jaar eerder.


Hun gezamenlijke vermogen bereikte een recordniveau van 98,3 biljoen dollar. De stijging van 8,7% is de grootste jaarlijkse toename sinds 2018. Vooral de groep ultrarijken, met een vermogen van 30 miljoen dollar of meer, groeide hard.


AI-optimisme speelt grote rol

Capgemini wijst naast economische groei ook op dalende inflatie en optimisme rond kunstmatige intelligentie. Vooral aandelen van technologiebedrijven profiteerden sterk van de AI-hype. Daardoor stegen de vermogens van beleggers die zwaar in deze sector zaten extra hard.


De regio Azië-Pacific liet de sterkste groei zien. Daar profiteerden veel vermogende beleggers van de opkomst van AI, technologie en sterke beursrendementen. In het Midden-Oosten daalde het aantal miljonairs juist licht door lagere olieprijzen en regionale onzekerheid.


Vermogensongelijkheid blijft onderwerp van debat

De groei van het aantal miljonairs zal waarschijnlijk opnieuw discussie oproepen over vermogensongelijkheid. Terwijl grote vermogens profiteren van stijgende beurzen en vastgoedprijzen, hebben veel huishoudens nog altijd last van hoge kosten voor wonen, energie en boodschappen.


Toch laat het rapport vooral zien dat vermogen steeds sterker verbonden is met economische groei en financiële markten. Wie veel bezit in aandelen, vastgoed of bedrijven, profiteert bovengemiddeld wanneer de economie aantrekt. Daardoor kan de kloof tussen vermogende en minder vermogende huishoudens verder toenemen.


Europese vermogensgroei versnelt

Ook in Europa nam het aantal vermogende particulieren sterk toe. Volgens Capgemini groeide de Europese populatie van high-net-worth individuals (HNWI's) in 2025 met 6,5%, nadat deze een jaar eerder nog was gedaald. De verbetering werd vooral ondersteund door stabielere aandelenmarkten en afnemende inflatie.


Luxemburg was een van de grootste uitschieters met een groei van 13,5%, terwijl Duitsland een stijging van 11,1% noteerde. Ook Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zagen het aantal miljonairs toenemen, met respectievelijk 2,7% en 2,6%. Daarmee lijkt de vermogensgroei zich breed over Europa te herstellen.


Millionairs in Eurpa

Bron: Capgemini


Nederland blijft rijk land

Met 343.000 miljonairs blijft Nederland een land met relatief veel vermogende inwoners. De combinatie van hoge inkomens, pensioenvermogen, vastgoedbezit en beleggingen zorgt ervoor dat steeds meer huishoudens boven de grens van 1 miljoen dollar uitkomen.


Of die groei de komende jaren doorzet, hangt vooral af van de economie, inflatie en beursontwikkelingen. Als aandelenmarkten blijven stijgen en inkomens verder toenemen, kan het aantal Nederlandse miljonairs opnieuw groeien. Maar bij een beurscorrectie of economische terugval kan dat beeld ook snel veranderen.



Advertorial

Nu veel vermogensgroei samenhangt met aandelenmarkten en economische cycli, kijken beleggers ook naar beleggingen die kunnen zorgen voor meer voorspelbare inkomstenstromen. Vastgoed met langdurige huurcontracten en een brede spreiding van huurders kan daarbij een rationele aanvulling vormen binnen een gespreide portefeuille.


Het SynVest Dutch RealEstate Fund belegt in Nederlands vastgoed met een focus op supermarkten en zorgcentra, gespreid over solide huurders, en realiseerde een gemiddeld rendement van 8,2% per jaar, waarvan 6,3% maandelijks wordt uitgekeerd. Deze maand geldt een actie waarbij deelname mogelijk is vanaf € 10.000.

Vraag vrijblijvend de gratis brochure aan voor meer informatie over het fonds en de beleggingsstrategie.


 
 

Net binnen..

Meld je aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief!

Bedankt voor het abonneren!

Copyright © 2026 •

Alle rechten voorbehouden - Amsterdam - 0619930051

Disclaimer
Let op: Beleggen brengt risico's met zich mee. Je kan (een deel van) je inleg verliezen. Niets hier mag worden beschouwd als financieel advies.. Voor advies over je persoonlijke situatie kun je het beste een adviseur inschakelen.

  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
bottom of page