Onze aandelen tip van de week: dit AI-aandeel stijgt 22%, maar ik koop pas rond $150
- Arne Verheedt

- 1 uur geleden
- 9 minuten om te lezen
Drie kwartalen op rij versnelt de omzetgroei, de winstgevendheid trekt aan en de koers steeg 22% op de laatste cijfers. De vraag is of er bij $337 nog een marge van veiligheid over is.
In het kort:
Snowflake versnelde de productomzetgroei drie kwartalen op rij naar +37% j-o-j in fiscaal Q2 2027, met een netto-omzetretentie van 126% en een verhoogde jaarprognose.
Tegen de huidige koers van $337,18 noteert het aandeel tegen circa 16,3 keer de verwachte omzet van komend jaar, fors boven Datadog en MongoDB.
Wie toch wil instappen, doet er goed aan te wachten op een correctie richting onze koopzone van ongeveer $150-160 een niveau dat het aandeel voor het laatst zag tijdens de sector-brede uitverkoop.
Onze aandelen tip van de week gaat deze zondag over Snowflake, het databedrijf dat in twee jaar tijd is opgeklommen tot een van de zichtbaarste namen in de AI-infrastructuurhausse. Op 2 september publiceerde het bedrijf cijfers die de markt niet had zien aankomen: de omzetgroei versnelde voor het derde kwartaal op rij, het management verhoogde de jaarprognose voor de tweede keer in twee kwartalen en de koers steeg de volgende handelsdag met 22%. Drie dagen later, op het moment van schrijven, noteert het aandeel op $337,18, na een piek van $384,56.
Dat soort volatiliteit is typerend voor Snowflake: het aandeel kelderde in het voorjaar van 2026 nog bijna 56% naar een 52-weekdal van $118,30, voordat het weer naar recordhoogte klom. Voor een rustig dividendaandeel moet je dus elders zijn, voor wie wil begrijpen hoe een AI-groeiaandeel eruitziet inclusief de rekenkundige risico's van een hoge waardering is Snowflake een uitstekende casus. Hieronder: wat het bedrijf doet, wat de cijfers vertellen, wat een realistische waardering is en waar wij zelf op letten voordat we een positie zouden opbouwen.
De beurskoers sinds de IPO in 2021:

Wat doet Snowflake en waarom is dit een AI-aandeel?
Snowflake begon als een cloudgebaseerd datawarehouse, een centrale, razendsnel doorzoekbare opslagplaats waar bedrijven al hun data uit verschillende systemen samenbrengen om er analyses op los te laten. Inmiddels is het platform, dat het bedrijf zelf de "AI Data Cloud" noemt, veel breder: naast opslag en analyse biedt Snowflake ook Snowpark (een omgeving waarin ontwikkelaars applicaties direct op de data bouwen), een marktplaats voor het delen van datasets en sinds Cortex AI een reeks kant-en-klare AI-functies bovenop de eigen bedrijfsdata.
Dat laatste is waarom Snowflake als AI-aandeel geldt. De redenering is eenvoudig: bedrijven willen AI-modellen op hun eigen, vertrouwelijke data laten werken zonder die data naar tien externe AI-leveranciers te hoeven sturen. Snowflake positioneert zich als de plek waar dat veilig kan, met producten als "CoWork" (een AI-assistent voor kenniswerkers, aangedreven door taalmodellen van partner Anthropic) en "CoCo" (een autonome coding-agent). Begin 2026 sloot het bedrijf een partnership van circa $200 miljoen met OpenAI en op de eigen gebruikersconferentie in juni 2026 kondigde het een investeringscommitment van $6 miljard bij Amazon Web Services aan.
Commercieel werkt Snowflake met een verbruiksmodel (consumption-based pricing): klanten betalen naar rato van het reken- en opslagvermogen dat ze gebruiken, een stroomrekening in plaats van een vast abonnement. Dat laat de omzet meegroeien zodra klanten meer AI-workloads draaien, maar is meteen het grootste risico: in tijden van kostenbesparing kunnen klanten hun verbruik net zo makkelijk terugschroeven. Daar komen we in het risicogedeelte op terug.
De laatste kwartaalcijfers: vier keer boven verwachting
Op 2 september publiceerde Snowflake de cijfers over het tweede fiscale kwartaal van 2027 (het boekjaar loopt tot en met 31 januari, dus dit kwartaal liep van mei tot en met juli 2026). Vier cijfers sprongen eruit:

De orderportefeuille in vakjargon "remaining performance obligations" of RPO is het bedrag aan getekende contracten dat nog geleverd (en dus nog niet geboekt) moet worden: gegarandeerd toekomstig werk. Met $9,00 miljard en een groei van 30% geeft dit een goed beeld van de vraag die nog in omzet moet worden omgezet. De netto-omzetretentie (NRR) van 126% betekent dat een gemiddelde klant die vorig jaar $100 uitgaf, dit jaar $126 uitgeeft puur door meer platformgebruik, los van nieuwe klanten. Een NRR ruim boven de 120% geldt in softwareland als uitstekend, onder de 100% zou betekenen dat bestaande klanten juist minder uitgeven.
Het aantal klanten met meer dan $1 miljoen jaarlijkse productomzet steeg naar 828 (+27%), Snowflake wint dus niet alleen klanten, bestaande klanten tekenen ook grotere contracten. De aangepaste (non-GAAP) operationele marge kwam uit op 15,3%, met een non-GAAP winst per aandeel van $0,62. Onder de Amerikaanse boekhoudregels (GAAP, die aandelenbeloningen wel als kosten meetellen) leed het bedrijf nog een nettoverlies van $191,7 miljoen, een punt waar we later op terugkomen. De operationele kasstroom bedroeg $91,4 miljoen en de vrije kasstroom (het geld dat na alle investeringen overblijft) $83,8 miljoen, een marge van 5,4%.
Omzet- en margeontwikkeling
Wat deze cijfers extra opvallend maakt, is het patroon over de afgelopen zes kwartalen. Normaal gesproken vertraagt de omzetgroei van een softwarebedrijf naarmate het groter wordt, een simpel gevolg van steeds hogere vergelijkingsbases. Bij Snowflake gebeurde het tegenovergestelde.

De productomzetgroei liep op van 26% in het eerste kwartaal van fiscaal 2026 naar 37% in het meest recente kwartaal, een versnelling die zelden voorkomt bij een bedrijf van deze omvang ($1,5 miljard omzet per kwartaal) en die de kern vormt van het AI-optimisme rond het aandeel. Het management heeft de jaarprognose voor fiscaal 2027 inmiddels twee keer verhoogd: van een aanvankelijke prognose van $5,66 miljard productomzet naar $6,07 miljard nu, met een verwachte operationele marge van 14,5% (tegenover 10% in het net afgesloten boekjaar). Die margeverbetering is minstens zo belangrijk als de omzetgroei zelf: het laat zien dat Snowflake, ondanks het verbruiksmodel, wel degelijk schaalvoordelen boekt naarmate het platform groeit.
Verwachtingen: wat belooft het management, wat verwacht de sell-side?
Voor het derde fiscale kwartaal verwacht het management een productomzet tussen $1,588 en $1,593 miljard, een groei van 37-38% dus geen vertraging ten opzichte van het net afgesloten kwartaal. Voor het volledige boekjaar 2027 mikt Snowflake op $6,07 miljard productomzet (+36%), een non-GAAP operationele marge van 14,5% en een aangepaste vrije-kasstroommarge van 23%.
Krijg meer grip op je beleggingen met De Belegger. Als lid krijg je toegang tot diepgaande aandelenanalyses, concrete aandelentips, praktische trainingen, exclusieve premium content en live inzicht in de portfolio. Daarnaast kun je ideeën en kansen bespreken met een actieve community van beleggers.
Start vandaag nog en ontvang tijdelijk 50% korting met de code WINST. Klik op de button en krijg direct toegang.
De analistenconsensus ligt voor het lopende boekjaar op ongeveer $6,32 miljard totale omzet (+34,9%) en een non-GAAP winst per aandeel van $2,22 (+77%). Van de ruim vijftig analisten die Snowflake volgen, heeft de overgrote meerderheid een koop- of sterk koopadvies; koersdoelen lopen uiteen van ongeveer $250 tot $525, met een gemiddelde rond de $413-414. Die bandbreedte is fors en dat is precies waarom wij liever zelf rekenen dan een koersdoel overnemen, zoals we verderop laten zien.
Waardering: duur volgens de multiples, gemiddeld volgens de eigen historie
Tegen de huidige koers van $337,18 en circa 346,6 miljoen uitstaande aandelen heeft Snowflake een marktkapitalisatie van bijna $117 miljard. Uitgedrukt in de koers/omzet-verhouding, de koers gedeeld door de omzet, een gangbare maatstaf voor bedrijven die nog niet structureel winstgevend zijn betaalt een belegger op basis van de verwachte omzet van komend jaar ongeveer 16,3 keer de omzet. Op basis van de omzet van het laatst afgesloten boekjaar ligt die verhouding zelfs op ruim 21 keer.

Die multiple is niet toevallig hoog: Snowflake groeit sneller dan de meeste sectorgenoten. Maar Datadog en MongoDB noteren tegen een merkbaar lagere multiple bij een vergelijkbare (Datadog) of iets lagere (MongoDB) groeivoet. Cloudflare en vooral Palantir noteren nog duurder, Palantir groeit dan ook bijna twee keer zo snel. Opvallend: de huidige multiple van Snowflake ligt ongeveer in lijn met het eigen historische gemiddelde van de afgelopen tien jaar, de markt betaalt dus geen ongekende premie ten opzichte van Snowflakes eigen verleden, wel een stevige premie ten opzichte van de sector.

Die koersgrafiek verdient een toelichting. De crash van april 2026 was geen Snowflake-specifiek probleem: een sector-brede herwaardering van hoog gewaardeerde, verbruiksgedreven softwarebedrijven deed meerdere analistenhuizen (KeyBanc, Truist, Evercore ISI) hun koersdoelen verlagen, deels uit zorg dat AI-native concurrenten aan marktaandeel knagen. Het aandeel verloor in enkele weken meer dan de helft van zijn waarde. Dat zulke bewegingen kunnen voorkomen zonder dat er iets structureel mis is met het bedrijf, is precies waarom we verderop een concrete koopzone formuleren in plaats van "kopen" te roepen tegen elke koers.
De omgekeerde som: wat moet Snowflake waarmaken?
Bij een aandeel dat tegen 16 keer de omzet en ruim 100 keer de verwachte winst noteert, zegt een koersdoel weinig zonder de onderliggende aannames. Daarom gebruiken wij een reverse valuation in drie stappen.
Eerst bepalen we onze rendementseis: voor een duur, nog GAAP-verlieslatend groeiaandeel als Snowflake is dat minimaal 12% per jaar. Vervolgens kiezen we een waardering over vijf jaar: 35 keer de non-GAAP winst per aandeel, passend bij een volwassen maar nog snelgroeiend softwarebedrijf.
Daarna rekenen we terug welke winstgroei nodig is. Vanaf een koers van $337,18 en een verwachte winst van $2,22 per aandeel moet de winst vijf jaar lang met ruim 50% per jaar groeien om bij een multiple van 35 alsnog 12% jaarlijks rendement te behalen. Minder groei betekent dat je rendementseis niet wordt gehaald; meer groei biedt veiligheidsmarge.
Stel zelf de rendementseis, groei-aanname en toekomstige multiple in en zie live je eigen koopzone.
Omgekeerd geredeneerd: wat is een realistisch groeitempo en welke koers hoort daarbij? Wij schatten zelf een winstgroei van circa 28% per jaar, vertragende maar nog stevige omzetgroei plus verder oplopende marges als redelijke basisaanname, dit is nadrukkelijk onze eigen inschatting, geen consensus, want betrouwbare winstverwachtingen voorbij dit boekjaar waren niet vrij beschikbaar. Bij die groeivoet en 35 keer de winst komt de koers over vijf jaar uit op ongeveer $267 lager dan de huidige $337,18. Om datzelfde groeipad wel 12% per jaar te laten opleveren, zou je nu niet meer dan ongeveer $151-$155 mogen betalen.
Bull case, base case en bear case
Om de bandbreedte te schetsen, zetten we drie scenario's naast elkaar, elk met een eigen aanname voor de winstgroei per jaar en de multiple die de markt daarvoor over vijf jaar wil betalen.
In het bearscenario vertraagt de winstgroei naar 15% per jaar, bijvoorbeeld doordat Databricks marktaandeel afsnoept of het verbruiksmodel onder druk komt in een zwakkere economie en daalt de multiple naar 25 keer de winst. Dat levert $111,63 over vijf jaar op, een verlies van 19,8% per jaar. In het basisscenario groeit de winst met 28% per jaar door bij een ongewijzigde multiple van 35 keer: $266,98 over vijf jaar, een verlies van 4,6% per jaar ondanks gezonde winstgroei, omdat de huidige koers al meer inprijst. In het bullscenario houdt Snowflake het huidige tempo grotendeels vast en betaalt de markt een hogere multiple van 50 keer: $711,48 over vijf jaar, +16,1% per jaar.

Het patroon is duidelijk: alleen in het bullscenario, waarin zowel winstgroei als multiple hoog blijven, verdient een belegger die vandaag instapt een bevredigend rendement. In het basisscenario op zichzelf een prima bedrijfsresultaat is het rendement al negatief, puur omdat de huidige koers een nog hogere lat legt.
Hoe sterk is Snowflakes concurrentiepositie?
Snowflake heeft een sterke positie, maar de concurrentie wordt zwaarder. Databricks groeit met een zelf gerapporteerd omzettempo van $5,4 miljard en circa 65% groei sneller dan Snowflake, terwijl ook Amazon, Microsoft en Google meer data en AI workloads naar hun eigen platforms trekken. Snowflakes voordeel is dat veel grote bedrijven hun kritieke data al op het platform hebben staan, waardoor overstappen kostbaar en risicovol is. De netto omzetretentie van 126% onderstreept die klantbinding, maar voorkomt niet dat nieuwe AI workloads naar concurrenten verschuiven.
Voor beleggers zit het grootste risico in de combinatie van een verbruiksmodel, blijvende GAAP verliezen en een hoge waardering. Omdat klanten betalen naar gebruik kan de omzet snel vertragen als bedrijven besparen, terwijl aandelenbeloningen de aangepaste winstgevendheid gunstiger laten lijken dan de werkelijke verwatering. GuruFocus schatte de reële waarde op $283,81, ongeveer 19% onder de toenmalige koers, terwijl analistenkoersdoelen uiteenlopen van $250 tot $525. Ook recente insiderverkopen rond $324 tot $325 zijn geen alarmsignaal op zichzelf, maar versterken het beeld dat Snowflake weinig ruimte heeft voor tegenvallers.
Wat te doen met Snowflake op deze koers?
Bij $337,18 is Snowflake naar onze berekening vooral een sterk bedrijf tegen een lastige prijs. De operationele cijfers overtuigen, met versnellende productomzet en meerdere verhogingen van de jaarprognose, maar de huidige waardering laat weinig ruimte voor tegenvallers. Onze koopzone ligt rond $150 tot $160, omdat het basisscenario daar naar verwachting ongeveer 12% jaarlijks rendement oplevert. Wie niet volledig wil afwachten, kan hooguit een kleine startpositie nemen en meer kapitaal reserveren voor een forse correctie. Voor Europese beleggers komt daar valutarisico bij, omdat Snowflake in dollars noteert.
Mijn oordeel blijft daarom positief over het bedrijf, maar terughoudend over het aandeel op deze koers. De komende kwartalen draait het vooral om vier punten: productomzetgroei boven 35%, verdere margeverbetering, netto omzetretentie boven 120% en concreet bewijs dat Databricks marktaandeel wint. Blijven die pijlers intact, dan blijft de operationele kwaliteit sterk, maar waardering bepaalt uiteindelijk het verwachte rendement. Bij deze koers wacht ik liever op een aantrekkelijker instapmoment dan dat ik kwaliteit tegen elke prijs koop.
Start vandaag nog en ontvang tijdelijk 50% korting met de code WINST. Klik op de button en krijg direct toegang.







































































































































Opmerkingen