top of page

Nancy Pelosi investeert massaal in deze twee dividend aandelen

In het kort:

  • Nancy Pelosi heeft 20% van haar portefeuille belegd in Microsoft en Alphabet, twee winstgevende techreuzen die zwaar inzetten op AI en dividend uitkeren.

  • Microsoft profiteert sterk van AI via Azure en Copilot, met snelle omzetgroei, enorme kasstromen en een jarenlang betrouwbaar dividendbeleid.

  • Alphabet laat zien dat AI Search en Cloud juist versterken, met sterk oplopende marges en steeds meer ruimte voor een groeiend dividend.


Wanneer Nancy Pelosi grote posities inneemt in beursgenoteerde bedrijven, wordt daar altijd met extra aandacht naar gekeken. De voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden staat bekend om haar opvallend goede timing in de aandelenmarkt. In 2026 bestaat maar liefst 22 procent van haar portefeuille uit twee grote techbedrijven die niet alleen vol inzetten op kunstmatige intelligentie, maar ook structureel dividend uitkeren. Het gaat om Microsoft en Alphabet.


Wat deze keuze interessant maakt, is dat het hier niet gaat om speculatieve groeiaandelen zonder winst. Beide bedrijven genereren enorme kasstromen, investeren agressief in AI en cloud en belonen aandeelhouders ondertussen met dividend en aandeleninkoop. Dat maakt deze posities niet alleen een gok op groei, maar ook op stabiliteit.


Microsoft bouwt aan een AI-machine op volle toeren

Microsoft draait momenteel op een niveau waar zelfs grote techbedrijven jaloers op zouden zijn. In het meest recente kwartaal steeg de omzet naar ruim 77 miljard dollar, een groei van 18 procent op jaarbasis. De clouddivisie is daarbij de absolute motor. Microsoft Cloud haalde 49 miljard dollar omzet en groeide met 26 procent. Dat zijn cijfers die normaal gesproken horen bij veel kleinere groeibedrijven, niet bij een concern van deze omvang.


Azure, het cloudplatform van Microsoft, liet zelfs een groei van 40 procent zien. Belangrijker nog is dat de vraag groter is dan het aanbod. Het bedrijf geeft openlijk aan dat het simpelweg niet snel genoeg datacenters kan bouwen om alle klanten te bedienen. Microsoft investeert inmiddels bijna 35 miljard dollar per kwartaal in infrastructuur, waaronder datacenters, chips en hardware, en blijft toch tegen capaciteitsgrenzen aanlopen.


Die investeringen beginnen zich duidelijk terug te betalen. Microsoft 365 Copilot wordt inmiddels gebruikt door meer dan 90 procent van de Fortune 500-bedrijven. Het product is nog geen twee jaar oud en levert al directe omzet op. Met een prijs van 30 dollar per gebruiker per maand, bovenop bestaande abonnementen, is dit een zeer winstgevende uitbreiding.


Sterke kasstromen en een betrouwbaar dividend

Naast groei is Microsoft ook een machine als het gaat om kasstromen. In het afgelopen kwartaal genereerde het bedrijf 45 miljard dollar aan operationele kasstroom en bijna 26 miljard dollar aan vrije kasstroom. Dat geld wordt niet opgepot. In drie maanden tijd keerde Microsoft ruim 10 miljard dollar uit aan aandeelhouders via dividend en aandeleninkoop.


Het dividend zelf is misschien niet geweldig hoog, maar de betrouwbaarheid is groot. Microsoft verhoogt zijn dividend al sinds 2004 ieder jaar. Dat laat zien dat het bedrijf niet alleen groeit, maar ook structureel waarde teruggeeft aan aandeelhouders. Dat maakt het aantrekkelijk voor beleggers die zowel willen profiteren van AI-groei als van stabiliteit.


Alphabet laat zien dat AI zoekmachines sterker maakt

Alphabet verraste de markt met een kwartaal waarin de omzet voor het eerst boven de 100 miljard dollar uitkwam. Google Search bleef daarbij de grootste pijler en groeide met 15 procent naar ruim 56 miljard dollar omzet. Dat is opvallend, omdat er lange tijd werd gevreesd dat AI de traditionele zoekmachine zou ondermijnen.


In de praktijk gebeurt het tegenovergestelde. AI-functies binnen Google zorgen ervoor dat gebruikers juist meer zoekopdrachten uitvoeren. Nieuwe functies zoals AI Overviews en AI Mode maken zoeken interactiever en laagdrempeliger. Het gevolg is dat het aantal zoekopdrachten versnelt in plaats van afneemt. Tegelijkertijd lukt het Alphabet om advertenties in deze AI-omgevingen ongeveer even goed te monetiseren als bij traditionele zoekresultaten.


Dat betekent dat AI geen bedreiging is voor het verdienmodel van Google, maar juist een versterking. Adverteerders bereiken nieuwe doelgroepen en gebruikers krijgen sneller relevante antwoorden, wat het gebruik verder stimuleert.


Google Cloud groeit uit tot serieuze winstmachine

Naast Search speelt Google Cloud een steeds belangrijkere rol. De clouddienst groeide met 34 procent naar ruim 15 miljard dollar omzet en liet een sterke verbetering van de winstgevendheid zien. De operationele marge liep op naar bijna 24 procent, een niveau dat enkele jaren geleden ondenkbaar was voor deze divisie.


De groei wordt vooral gedreven door AI-infrastructuur. Google biedt zowel Nvidia-GPU’s als eigen TPU-chips aan en bedient daarmee vrijwel alle grote AI-labs. Negen van de tien grootste AI-onderzoekslabs maken inmiddels gebruik van Google Cloud. Grote klanten leggen zich voor jaren vast, wat terug te zien is in de orderportefeuille. De backlog steeg met 82 procent naar 155 miljard dollar.


Ook de eigen AI-modellen winnen snel terrein. Gemini en Veo worden op grote schaal gebruikt en verwerken inmiddels astronomische hoeveelheden data. Dat versterkt de positie van Alphabet als technologieplatform en niet alleen als advertentiebedrijf.


Alphabet bouwt rustig aan een dividendverhaal

Alphabet keert pas sinds kort dividend uit, maar de financiële ruimte is enorm. Over de afgelopen twaalf maanden genereerde het bedrijf bijna 74 miljard dollar aan vrije kasstroom. Het huidige dividendrendement is laag, maar de richting is duidelijk omhoog. Analisten verwachten dat het dividend de komende jaren gestaag blijft groeien.


Daarnaast koopt Alphabet grote hoeveelheden eigen aandelen in. Met bijna 100 miljard dollar aan cash op de balans heeft het bedrijf alle ruimte om zowel te investeren in AI als aandeelhouders te belonen. Dat maakt Alphabet steeds meer een combinatie van groei en defensieve kwaliteit.


Waarom deze keuzes logisch zijn

De inzet van Nancy Pelosi op Microsoft en Alphabet laat zien dat AI niet alleen een hype is, maar inmiddels een volwassen markt met echte omzet, contracten en kasstromen. Beide bedrijven investeren honderden miljarden in infrastructuur, maar doen dat terwijl klanten zich al voor miljarden hebben vastgelegd.


Microsoft en Alphabet hebben schaal, technologie en financiële kracht. Dat zijn precies de eigenschappen die nodig zijn om de AI-revolutie te domineren. Dat Pelosi juist nu zwaar inzet op deze twee namen, onderstreept dat dit geen speculatieve gok is, maar een strategische keuze voor de lange termijn.



Voor beleggers die naast grote technologiebedrijven als Microsoft en Alphabet ook zoeken naar meer spreiding en voorspelbare inkomsten, kan vastgoed een waardevolle aanvulling zijn. CORUM Investments belegt wereldwijd in commercieel vastgoed met lange huurcontracten en gespreide huurders, wat kan zorgen voor een stabiele kasstroom naast groeigerichte aandelen.


Vraag nu de gratis brochure aan en ontdek vrijblijvend of dit vastgoedfonds past bij jouw beleggingsdoelen.


 
 
 

Opmerkingen


Net binnen..

Meld je aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief!

Bedankt voor het abonneren!

Copyright © 2026 •

Alle rechten voorbehouden - Amsterdam - 0619930051

Disclaimer
Let op: Beleggen brengt risico's met zich mee. Je kan (een deel van) je inleg verliezen. Niets hier mag worden beschouwd als financieel advies.. Voor advies over je persoonlijke situatie kun je het beste een adviseur inschakelen.

  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
bottom of page