top of page

ServiceNow-CEO noemt SaaS-crash onzin: “AI maakt ons 1000 miljard dollar waard”

In het kort:

  • ServiceNow-CEO Bill McDermott noemt de angst voor een SaaS-crash door AI overdreven.

  • Volgens hem maakt AI bedrijven als ServiceNow juist waardevoller, omdat AI bedrijfsdata en workflows nodig heeft.

  • McDermott denkt dat ServiceNow op termijn kan uitgroeien tot een bedrijf van 1 biljoen dollar.


ServiceNow staat dit jaar flink onder druk op de beurs. Het aandeel is in 2026 fors gedaald en noteert meer dan 55% onder de hoogste koers van de afgelopen 52 weken. Toch blijft CEO Bill McDermott opvallend optimistisch over de toekomst van het bedrijf. Volgens hem is de angst dat AI traditionele softwarebedrijven overbodig maakt volledig overdreven.


Die angst wordt op Wall Street ook wel de “Saaspocalypse” genoemd. Beleggers vrezen dat bedrijven minder softwareabonnementen nodig hebben als AI steeds meer taken zelfstandig kan uitvoeren. McDermott noemt dat volgens Fortune “nonsense”, omdat AI volgens hem juist méér waarde toevoegt aan platforms zoals ServiceNow.


ServiceNow koers hard afgestraft afgelopen jaar:

Bron: Kraken
Bron: Kraken

Omzet groeit hard sinds McDermott aan het roer staat

McDermott werd eind 2019 CEO van ServiceNow. Sindsdien groeide de jaaromzet van 3,46 miljard dollar in 2019 naar 13,3 miljard dollar in 2025. Voor 2026 ligt het bedrijf op koers om de grens van 15 miljard dollar te passeren.


ServiceNow mikt bovendien op minstens 30 miljard dollar aan jaarlijkse abonnementsomzet in 2030. Volgens recente verwachtingen kan dat zelfs oplopen tot ongeveer 32 miljard dollar. Daarmee wil het bedrijf zijn omzet in enkele jaren bijna verdubbelen.



Waarom AI volgens ServiceNow geen bedreiging is

De kern van McDermotts betoog is dat AI pas echt waardevol wordt wanneer het toegang heeft tot bedrijfsdata. Die data zit vaak vast in bestaande softwaresystemen van bedrijven. ServiceNow ziet zichzelf daarom niet als slachtoffer van AI, maar als toegangspoort tot AI binnen grote ondernemingen.


Volgens McDermott zijn AI-modellen zonder bedrijfscontext vooral “duur advies”. Pas wanneer AI wordt gekoppeld aan workflows, klantdata, IT-systemen en interne processen, ontstaat echte waarde voor bedrijven. Dat is precies het terrein waarop ServiceNow actief is.


Nieuwe AI-producten moeten groei versnellen

Tijdens de Knowledge-conferentie in Las Vegas presenteerde ServiceNow verschillende nieuwe AI-initiatieven. Een belangrijk onderdeel is Action Fabric, waarmee AI-agents makkelijker kunnen samenwerken met ServiceNow-applicaties. Dit opent ook de deur naar een nieuw verdienmodel, waarbij klanten betalen op basis van gebruik in plaats van alleen per softwarelicentie.


ServiceNow ziet vooral veel potentie in Now Assist, de AI-oplossing van het bedrijf. Volgens Business Insider haalde Now Assist begin 2026 al meer dan 750 miljoen dollar aan jaarlijkse contractwaarde. Tegen het einde van 2026 moet dat oplopen tot meer dan 1,5 miljard dollar. In 2030 moeten AI-producten goed zijn voor meer dan 30% van de jaarlijkse contractwaarde.



Overnames versterken de AI-strategie

ServiceNow koopt ook bedrijven om zijn positie in AI en cybersecurity te versterken. De overname van cybersecuritybedrijf Armis werd in april afgerond en moet helpen bij betere controle, beveiliging en monitoring van AI-systemen binnen ondernemingen. ServiceNow meldde dat Armis inmiddels is geïntegreerd met het ServiceNow AI Platform.


Daarnaast rondde ServiceNow de overname van AI-startup Moveworks af. Die deal had een waarde van 2,85 miljard dollar. Met deze overnames wil ServiceNow zich sterker positioneren als platform voor agentic AI binnen grote bedrijven.


Beleggers blijven voorlopig sceptisch

Ondanks de ambitieuze groeiplannen reageert de markt voorzichtig. Toen ServiceNow zijn doelstelling van minstens 30 miljard dollar omzet in 2030 bekendmaakte, steeg het aandeel nauwelijks. Dat laat zien dat beleggers eerst bewijs willen zien dat AI daadwerkelijk voor duurzame groei zorgt.


Toch wijst McDermott erop dat hij zelf vertrouwen heeft in het bedrijf. In februari kocht hij voor 3 miljoen dollar aan ServiceNow-aandelen. Volgens hem kopen ook veel werknemers aandelen van het bedrijf.


Kan ServiceNow een biljoen dollar waard worden?

McDermott denkt dat ServiceNow uiteindelijk kan uitgroeien tot een bedrijf met een beurswaarde van 1000 miljard dollar. Dat is een zeer ambitieuze uitspraak, zeker nu het aandeel juist zwaar onder druk staat.


Voor beleggers draait de vraag daarom om timing en uitvoering. Als ServiceNow erin slaagt om AI diep te verweven met bedrijfsprocessen, kan het bedrijf profiteren van een grote nieuwe groeifase. Maar als klanten minder snel overstappen op AI-oplossingen dan verwacht, kan de beursdruk aanhouden.

Conclusie

De koersdaling van ServiceNow laat zien dat beleggers twijfelen aan de toekomst van traditionele SaaS-bedrijven. Bill McDermott ziet dat totaal anders. Volgens hem maakt AI ServiceNow niet overbodig, maar juist belangrijker.


Met een omzetdoel van minstens 30 miljard dollar in 2030, sterke groei in AI-producten en grote overnames in cybersecurity en agentic AI probeert ServiceNow te bewijzen dat de “Saaspocalypse” geen bedreiging is. Voor beleggers blijft het aandeel daardoor interessant, maar ook risicovol


Advertorial

De onzekerheid rond techaandelen en de impact van AI laat zien hoe grillig markten kunnen reageren op nieuwe ontwikkelingen. In zo’n omgeving kan het voor beleggers interessant zijn om (tijdelijk) een deel van hun vermogen te parkeren op een plek met meer voorspelbaarheid, zoals spaargeld met rente. Zeker wanneer flexibiliteit en toegankelijkheid daarbij behouden blijven.


Raisin RenteBoost is een tijdelijke actie waarbij je op een vrij opneembare Duitse spaarrekening de eerste 3 maanden lang een gegarandeerde rente van 2,85% p.j. krijgt, beschermd onder het Europese garantiestelsel. Je spaargeld blijft dagelijks opvraagbaar en je kunt vrij storten en opnemen. Na deze periode kun je via één Raisin-account verder sparen bij meer dan 50 Europese banken, met actuele variabele rentes tot 1,92% p.j., of kiezen voor spaardeposito’s met looptijden van één maand tot tien jaar en rentes tot 3,25% p.j.


 
 

Net binnen..

Meld je aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief!

Bedankt voor het abonneren!

Copyright © 2026 •

Alle rechten voorbehouden - Amsterdam - 0619930051

Disclaimer
Let op: Beleggen brengt risico's met zich mee. Je kan (een deel van) je inleg verliezen. Niets hier mag worden beschouwd als financieel advies.. Voor advies over je persoonlijke situatie kun je het beste een adviseur inschakelen.

  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
bottom of page