Robert Kiyosaki noemt schokkend koersdoel (+765%) voor deze asset
- Kolivier Jager
- 1 uur geleden
- 5 minuten om te lezen
In het kort:
Robert Kiyosaki houdt vast aan $35.000 per ounce voor goud binnen ongeveer vijf jaar.
De goudprijs staat begin juli rond $4.000 per ounce na een daling van meer dan $1.500 vanaf het record van 28 januari.
De vraag is of inflatieangst en wantrouwen in fiatgeld zwaar genoeg wegen om zo’n sprong geloofwaardig te maken.
Steeds meer beleggers optimaliseren hun rendement door te kijken hoe professionals dit doen. eToro, een van de grootste sociale beleggingsnetwerken ter wereld, maakt dit mogelijk via een community waar je kunt volgen, delen en leren van andere beleggers.
Robert Kiyosaki goud is opnieuw onderwerp op Wall Street, omdat de auteur van "Rich Dad Poor Dad" juist na een scherpe daling vasthoudt aan een uitzonderlijk hoog doel. Hij verwacht dat goud binnen ongeveer vijf jaar naar $35.000 per ounce kan stijgen. Dat klinkt stevig, zeker nu goud begin juli rond $4.000 per ounce noteert en ruim onder de piek van eerder dit jaar staat.
Kiyosaki reageerde recent op X op de daling van goud met de woorden: "Gold still crashing! That's real life." Voor hem is de terugval geen reden om zijn verhaal af te zwakken. Hij voegde eraan toe: "Profits are made when you buy.... Not when you sell. I still believe gold will be $35k in about 5-years."
Die uitspraak past bij zijn vaste lijn. Kiyosaki ziet goud niet als een gewone grondstof, maar als bescherming tegen geldontwaarding en twijfel aan fiatgeld. De toon is uitgesproken, maar het vertrekpunt is herkenbaar voor beleggers: goud heeft de afgelopen jaren geprofiteerd van inflatie, geopolitieke spanning en zorgen over hoge waarderingen op aandelenmarkten.
Robert Kiyosaki blijft ondanks daling uitzonderlijk positief over goud

Bron: Business Insider
Goudprijs blijft ver onder record
De goudprijs bereikte op 28 januari een record van $5.589 per ounce. Sindsdien is goud met meer dan $1.500 gedaald en beweegt de prijs begin juli rond $4.000 per ounce. Dat is nog altijd hoog, maar de daling maakt duidelijk dat ook een veilige haven hard kan schommelen.
Als Kiyosaki gelijk krijgt, gaat het om een potentiële stijging van ongeveer 765% vanaf het huidige niveau. Hij heeft geen volledige berekening gegeven voor dat doel. Wel verwees hij naar Jim Rickards, econoom en auteur, die eveneens een goudprijs van $35.000 voorziet.
Daar wringt het. Een doel van $35.000 vraagt niet alleen om aanhoudende vraag naar goud, maar om een markt waarin beleggers massaal blijven twijfelen aan valuta, schulden en centrale banken. Dat kan, maar het is een zwaar scenario om als vanzelfsprekend te behandelen.
Wil je slimmer beleggen en direct vooroplopen? Als lid van De Belegger krijg je toegang tot deepdives, aandelentips, trainingen, premium content én live portfolio-inzicht, samen met een actieve community van beleggers.
Pak je kans! klik op de button, start direct en pak tijdelijk 50% korting met de code 'KANS'.
Goudbaren illustreren de blijvende vraag naar veilige havens

Bron: www.bullionvault.com
Waarom Kiyosaki de Fed wantrouwt
De kern van Kiyosaki’s goudverhaal zit in één zin uit 2021: "I'm not buying gold because I like gold, I'm buying gold because I don't trust the Fed." Die uitspraak zegt meer dan het koersdoel zelf. Zijn blik op goud begint bij wantrouwen in de dollar en in de koopkracht van papiergeld.
In 2025 waarschuwde hij zelfs voor mogelijke "hyperinflatie" in de VS. Dat woord is beladen en omstreden, maar het past bij zijn bredere verhaal. Kiyosaki vreest dat spaarders en beleggers te afhankelijk zijn van valuta die door centrale banken kunnen worden bijgemaakt.
Goud heeft in dat verhaal een eenvoudige aantrekkingskracht. Het kan niet onbeperkt worden gecreëerd en is niet direct gekoppeld aan één economie of één centrale bank. Precies daarom komt goud telkens terug zodra inflatie, schulden of geopolitieke spanningen de markt bezighouden.
eToro is een van de meest toonaangevende sociale beleggingsnetwerken ter wereld en wil de manier waarop mensen beleggen veranderen. Het platform combineert multi-asset beleggen met sociale samenwerking: in een actieve community kun je inzichten delen, andere beleggers volgen en continu bijleren. Via eToro krijg je toegang tot aandelen, ETF's, crypto en talloze andere beleggingsmogelijkheden, allemaal via één gebruiksvriendelijk platform.
Fed-voorzitter Jerome Powell staat centraal in Kiyosaki’s wantrouwen

Bron: Reuters
JPMorgan ziet minder extreme stijging
Kiyosaki staat niet helemaal alleen met zijn positieve kijk op goud. Hij citeert graag J.P. Morgan uit 1912: "Gold is money. Everything else is credit." Die zin sluit naadloos aan bij zijn voorkeur voor tastbare bezittingen boven schuldpapier en valuta.
Ook Jamie Dimon, topman van JPMorgan, ziet ruimte voor een hogere goudprijs. Hij zei dat goud onder de huidige omstandigheden "easily" tot $10.000 per ounce kan stijgen. Dat is een fors doel, maar nog altijd veel minder extreem dan de $35.000 waar Kiyosaki op mikt.
Het verschil tussen $10.000 en $35.000 is geen detail. Het eerste doel vraagt om stevige steun voor goud. Het tweede doel veronderstelt een veel zwaardere combinatie van inflatie, wantrouwen in valuta en economische stress.
Fysiek goud heeft praktische randen
Kiyosaki zegt al jaren veel goud te bezitten. Een groot deel daarvan kocht hij naar eigen zeggen rond 2000 voor ongeveer $300 per ounce. Hij zegt nog steeds bij te kopen en schreef eerder: "Today I buy more real money, gold and silver."
Voor Amerikaanse beleggers komt goud vaak terug via een Gold IRA, een Amerikaanse individuele pensioenrekening met fysiek goud. Partijen als Goldco spelen daarop in. Het idee is simpel: goud buiten de klassieke financiële markten, met fiscale voordelen binnen de Amerikaanse pensioenstructuur.
Voor particuliere beleggers blijft de praktische kant belangrijk. Fysiek goud levert geen rente of dividend op, en rendement moet volledig uit prijsstijging komen. Opslag, verzekering en verhandelbaarheid tellen mee, vooral als een positie groter wordt.
Vastgoed blijft Kiyosaki’s tweede pijler
Kiyosaki beperkt zijn verhaal niet tot goud en zilver. Hij wijst ook op vastgoed dat huurinkomsten oplevert. In zijn visie moet een belegger niet alleen mikken op waardestijging, maar ook op kasstroom uit bezit.
Hij formuleerde dat eerder zo: "I have always recommended people become entrepreneurs, at least a side hustle, and not need job security. Then invest in income producing real estate, in a crash, which provides steady cash flow." Kiyosaki zegt zelf ongeveer 1.500 huurwoningen te bezitten voor investeringsdoeleinden. Dat past bij dezelfde gedachte achter zijn goudverhaal: minder afhankelijk worden van salaris, spaargeld en fiatgeld.
De volgende test voor Robert Kiyosaki goud ligt niet in een nieuwe uitspraak op X, maar in de ontwikkeling van inflatie, de dollar en de vraag naar edelmetalen na de daling vanaf 28 januari. Zolang goud rond $4.000 per ounce beweegt, blijft $35.000 ver weg. De markt zal moeten laten zien of zijn wantrouwen in fiatgeld vooruitziend was, of vooral een duur verhaal na een sterke rit.
Wil je slimmer beleggen en direct vooroplopen? Als lid van De Belegger krijg je toegang tot deepdives, aandelentips, trainingen, premium content én live portfolio-inzicht, samen met een actieve community van beleggers.
Pak je kans! klik op de button, start direct en pak tijdelijk 50% korting met de code 'KANS'.





































































































































